Arbetsgrupp

Den nationella arbetsgruppen består av representanter från Sveriges sjukvårdsregioner. Birger Pålsson är ordförande.

RCC Norr

Karl Franklin
karl.franklin@umu.se

 

RCC Mellansverige

Stefan Willmarsson
Stefan.Willmarsson@regionvarmland.se

 

RCC Stockholm Gotland

Stina Fuentes  
stina.fuentes@sll.se

Marika Sventelius
marika.sventelius@sll.se

 

RCC Sydöst

Lina Hellman
lina.hellman@rjl.se

 

RCC Väst

Andreas Pischel 
andreas.pischel@vgregion.se

 

RCC Syd

Birger Pålsson  (ordförande)
birger.palsson@kronoberg.se